26.04.2010 11:07

Хоукинг: Извънземни сигурно има

Видян 3332 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

 Извънземните може да съществуват, но човечеството трябва да избягва контакт с тях, защото резултатите може да се окажат опустошителни, заяви световноизвестния британски астрофизик Стивън Хоукинг, цитиран от БГНЕС.


"Ако извънземните ни посетят, резултатът би бил като при пристигането на Колумб в Америка, което не е свършило добре за местните американци", се казва в новия телевизионен сериал на астрофизика. Програмата показва възможна вселена, в която извънземни форми на живот в огромни космически кораби търсят ресурси, след като са изхабили ресурсите на собствените си планети. "Подобни напреднали извънземни може да станат номади, опитващи се да завоюват и колонизират планетите, до които могат да се доберат", предупреди Хоукингс. Серията, която започна да се излъчва по Discovery Channel в САЩ, се нарича "Във Вселената със Стивън Хоукинг". За вероятността да съществуват извънземни форми на живот Хоукинг казва: "За моят математически мозък, самият брой прави напълно рационално мисленето за извънземни. Истинското предизвикателство е да разберем какви може да са всъщност". Човечеството вече е направило множество опити да се свържат с извънземни цивилизации. Началото е поставено от Voyager 1 и 2, изстреляни през 1977 г, които носят дискове със златно покритие със записи на звуци и картини от Земята. През 2008 г, НАСА изпрати песента на “Beatles“ "Across the Universe" в дълбокия Космос, за да изпрати послание за мир до всички извънземни в района на Северната звезда през 2439 г. Тогава лъчът с посланието ще достигне предназначението си.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Представят Бюджет 2026 (НА ЖИВО)

Представят Бюджет 2026 (НА ЖИВО)

Заместник министър-председателят и ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

стрелец

Денят изисква уединение и презареждане на батериите

Денят изисква уединение и презареждане на батериите.