Доминик Тийм e новият шампион на US Open. 27-годишният австриец спечели първата си титла от Големия шлем, след като осъществи първия в "Оупън ерата" обрат от 0:2 до 3:2 сета във финала срещу Александър Зверев.
Двубоят в Ню Йорк бе оспорван и драматичен и продължи повече от четири часа, а Тийм се пребори за успеха след 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (6).
Той е първият тенисист, различен от Новак Джокович, Роджър Федерер и Рафаел Надал, който печели турнир от Шлема от 2016 г. насам.
Доминацията на Голямата тройка бе през последните 13 турнира. Доминик Тийм стана едва вторият австриец с титла от Големия шлем след Томас Мустер, който триумфира на "Ролан Гарос" през 1995 г.
Тийм спечели първата си титла от този ранг при четвъртия си опит. Преди това той бе записал загуби - на "Ролан Гарос" 2018 и 2019 от Рафаел Надал и на Australian Open тази година от Новак Джокович, предаде бТВ.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!