Ръководството на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА) и профсъюзът на играчите (NBPA) са постигнали споразумение за намаляване на заплатите с 25 процента по време на пандемията от коронавирус, предаде БНР.
Новината беше съобщена от журналиста от телевизия ЕСПН Ейдриън Войнаровски на страницата си в Туитър.
По информацията на Войнаровски, който се позовава на човек от преговорите, мярката трябва да влезе в сила от 15-и май. Договорът разглежда постепенно сваляне на заплатите по продължение на паузата в първенството на НБА, причинена от пандемията. Но заплатите си за април играчите ще получат в пълен размер.
НБА прекрати първенството в редовния сезон на 12-и март заради върлуващия вирус с произход от Азия. Решението беше взето след като центърът на Юта Джаз Руди Гобер даде положителен тест за вируса. В следващите часове и дни още няколко клуба съобщиха, че в техните редици има заразени баскетболисти.
Самият вирус се появи и разрази в китайския град Ухан в края на 2019-а година, а на 11-и март Световната здравна организация призна разпространението му за пандемия.
Снимка: БТА
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!