Диагнозата е ясна и тя никак не е добра за родните курорти, за "Бургас, морето и неговите трудови хора".

Свързани новини

18.07.2022 16:10

Защо дори бургазлии и варненци летуват в Гърция, а не на нашето море?

Видян 3935 пъти | Коментари 2
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Автомобили и каравани с номерата на Бургас - А, и на Варна - В, никак не са рядкост покрай Бяло море в Северна Гърция в момента. Вместо притежателите им да летуват на нашето си Черно море, на чието крайбрежие живеят. Диагнозата е ясна и тя никак не е добра за родните курорти, за "Бургас, морето и неговите трудови хора".


Същите тези трудови хора са готови да чакат по час - час и половина на пека на границата, все така тясна и недооправена, за да подпомогнат с парите си все намиращата се в криза гръцка икономика, вместо бележещата особен възход в момента, поне по думите на ресорния министър Нинова, българска икономика.


Има си и някои съществени причини. Почивката в Гърция, дори на прословутите с мнозинството от български туристи и собственици на апартаменти курорти досами нашата граница, предлага:


достатъчно просторни плажове за всички,


спокойствие, вместо музикален бийт, който денонощно кара стомаха да пулсира, сякаш прави бързи серии коремни преси,


вкусна храна на по-добри цени от нашите, която особено в морската си част е абсолютно несравнима по качество с предлагането в ресторантите на родния бряг (ние и риба вече на практика нямаме).


Липсва трескавата подготовка за излизане с тежък сценичен грим и токчета като кокили за дамите и изискването за плътно татуирани бицепси на господата - две неща, без които появата на вечеря в български курорт изглежда като тотално фиаско.


"Гърците са го измислили", както гласеше една лятна реклама от минал сезон.


Въпросът е защо българите не сме го измислили, като е толкова близко до акъла?


Миналото лято, заради бума на ковид и рестрикциите в Гърция, родните курорти получиха глътка въздух и поток жадни да видят промяна родни туристи. Пределно е ясно, че по-добри и по-платежоспособни туристи от българите не сме имали, нямаме и никога няма да имаме.


Какво обаче сториха, за да задържат нашите хора? Нищо, даже като че напук вдигнаха цените с 20-30%. И с още толкова за този сезон. Без да променят каквото и да било. В духа на добре известния стар виц от соца, изразяващ цялата концепция на Балкантурист от онова време: "ако мине".


Ами, не минава.


Трябва повече уважение към туриста, особено българския, който плаща за настаняване в роден хотел пъти повече от все по-бедните чужденци, които идват да отдъхват у нас. Трябва повече уважение и към продукта, който му се предлага. Трябва с цената да се вдига и качеството, и нивото на обслужване, и разнообразието да се разширява. Трябва промяна, но също като в държавата, промяна няма.


А иначе стига дори една 7-километрова опашка на автомагистрала Тракия по пътя към Бургас, за да откаже от всяка идея за море у дома и най-търпеливия патриот.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Anonimen 18.07.2022 23:20

    пропускаш и украинските мини

  • 001 книгоиздателя на ''Сицаела''ООД 18.07.2022 21:53

    Българските курорти задминаха по цени ВСИЧКИ останали европейски курорти! За сметка на това по всички показатели са на ПОСЛЕДНО МЯСТО! В нашите мутро-питешни "курорти" качеството на "храната", която е от най-евтини и често рециклирани продукти и е ОТВРАТИТЕЛНО, алкохола е с повече от съмнително качество, но за компенсация на това, цените по ресторантите са БРУТАЛНО АСТРОНОМИЧЕСКИ. Обслужването е рестикално и прмитивно и непрофесионално. Цените на прословутите шезлонги и чадъри, често задминават по цена преспиването в хотела и струват на ден , повече от актуалната си цена?!?) Всичко по нашето чермоморие традиционо също е ВЪЗМУТИТЕЛНО!!!На частния курорт Албена се плаща за влизане в курорта( а може би и за излизане)?!? Все едно "Албена" е атракционо заведение от рода на "Джурасик Парк"?!? Сетихте се да се оплачете и от шума по курортите? А когато оня ербап Варели Симеонов, преди няколко години, поведе война срещу шума по черноморските курорти, целия български народ или поне най-чалгарската му част, се вдигнаха дружно срещу него и го набутахте в кучески гъз, а сега плачеме , че по морето верно е много шумно и няма спокойствие, особено по алкохолните 'меки', от рода на Слънчака?!? Качеството на морската вода си е все така на традиционо 'клозетна' висота! ХАК ДА ИМ Е НА ОНИЯ ДЕТО ОЩЕ ХОДЯТ ПО НАШЕТО ЧЕРНОМОРИЕ!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

 

към хороскоп хороскоп

рак

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески импулс

Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески