За 23-та поредна година София посреща Седмицата на испанското и ибероамериканското кино, на която ще бъдат представени 17 филма от 8 държави. Те ще се прожектират пред широката публика в кината Люмиер, G8 и Евро Синема. Киноседмицата, която е част от фестивала Салон на изкуствата 2016, ще се проведе между 1 и 9 юни под мотото Повече смях, повече сълзи. Испанските заглавия са заснети през последните 2 години. Със свои филмови продукции участват и Бразилия, Мексико, Аржентина, Чили, Колумбия, Еквадор и Венецуела.
Прожекциите на испанските филми ще бъдат платени. Билетите за тях ще бъдат на цена от 7 лева, като за студенти и пенсионери те ще бъдат по 5 лева. Входът за ибероамериканските филми ще бъде безплатен.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Докато държавното дружество тъне в одити ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Денят изисква уединение и презареждане на батериите.