Минералните извори в София да станат отново общинска собственост. Това предложение беше одобрено вчера на заседание на Комисията по околна среда в Столична община, съобщи Дарик. В момента изворите се стопанисват от държавата, но започва проучване на вариантите, те да преминат отново в ръцете на общинската управа, чрез законова промяна. Това каза зам.-председателят на комисията Христо Ангеличин. В момента в София има над осем вида минерална вода, но се използват едва 30% от нея, отбеляза той.
Подкрепено бе и предложението на гражданско сдружение Овча Купел за изграждане на парк "Кукуряк" в района. Той е на обща площ от 1300 дка и се намира около река Горнобанска между Овча Купел 1 и 2. На мястото са възникнали естествени дървесни видове и ландшафтът позволява запазването им, каза секретарят на сдружението - Димитър Грозев. Предвижда се паркът да има четири обособени зони за почивка и отдих. Идеята на сдружението е общината да кандидатства по Европрограмата за облагородяване и благоустройство, за да бъде изграден паркът. В момента част от територията е предвидена за застрояване. Ангеличин обаче обясни, че няма отчуждителни процедури или съдебни дела на мястото и даде зелена светлина за административна подкрепа на сдружението.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия