Минералните извори в София да станат отново общинска собственост. Това предложение беше одобрено вчера на заседание на Комисията по околна среда в Столична община, съобщи Дарик. В момента изворите се стопанисват от държавата, но започва проучване на вариантите, те да преминат отново в ръцете на общинската управа, чрез законова промяна. Това каза зам.-председателят на комисията Христо Ангеличин. В момента в София има над осем вида минерална вода, но се използват едва 30% от нея, отбеляза той.
Подкрепено бе и предложението на гражданско сдружение Овча Купел за изграждане на парк "Кукуряк" в района. Той е на обща площ от 1300 дка и се намира около река Горнобанска между Овча Купел 1 и 2. На мястото са възникнали естествени дървесни видове и ландшафтът позволява запазването им, каза секретарят на сдружението - Димитър Грозев. Предвижда се паркът да има четири обособени зони за почивка и отдих. Идеята на сдружението е общината да кандидатства по Европрограмата за облагородяване и благоустройство, за да бъде изграден паркът. В момента част от територията е предвидена за застрояване. Ангеличин обаче обясни, че няма отчуждителни процедури или съдебни дела на мястото и даде зелена светлина за административна подкрепа на сдружението.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази