22.05.2021 07:06

Нито мляко, нито шоколад: какво има в Ескимо и по-скъпите сладоледи с глазура

Видян 10780 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

млякото, сметаната, какаото. Тайната на стабилизирането е в използването на желатин и ванилин.


В заводските сладоледи и тях ги спестяват, даже да ги пишат на етикетите - освен при на-скъпите видове сладолед с глазура, желатинът и ванилинът са сменени с по-евтини и много по-вредни заместители, за краткост широко популярни като Е-та, някои от които обаче са си опасни.


Кравето масло и млечната киселина от оригиналната рецепта, с което глазурата става прекрасна и топяща се от сплавта му с какаото, пък се заменя не само с доста вредното палмово или с кокосово масло,но дори със СВИНСКИ мазнини. Защо? Ами много просто - така става 3 пъти по-евтино!


Представете си само - оригинално Ескимо, направено по класическата 100-годишна рецепта, струва като себестойност само 50 стотинки. Стотинки беше и по соцвреме.


Даже най-евтиното Ескимо в хладилниците на сладоледените вериги е поне левче, а стига и до 3-4 в по-актуалните си вариации. Без да има ни мляко, ни шоколад.


Какъв сладолед тогава да ядем, щом онзи от големите фризери не е препоръчителен?


Онзи, който правят на място в добрите места, където се приготвя сладолед. В София те вече не са едно и две, някои дори влязоха в европейски и световни класации. Там сладоледът, профитата го наричат "мек", се прави на базата на класическите продукти. Разбира се, някои от тях продават на цени, които са далеч над италианските, където и изходните продукти, и наемите, и заплатите са по-високи. А това е необяснимо. Но пък има и такива, които слагат лоши продукти в борба за по-ниска цена.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола е регистриран в Европа

Първи случай на ебола в Европа е ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

везни

Финансовите въпроси излизат на преден план в тази сряда

Финансовите въпроси излизат на преден план в тази