Свързани новини

11.11.2020 16:49

VW дава €1 млрд. в Словакия, вместо у нас или в Турция

Видян 3468 пъти | Коментари 2
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Поговорката „Двама се карат, третият печели”, се доказа, след като Volkswagen Group (VW) ще инвестира 1 милиард евро в своя завод в Братислава, столицата на Словакия, вместо да отвори нова фабрика в Турция, заяви изпълнителният директор на най-големия автомобилен производител в света по размер на продажбите Херберт Дийс. Припомняме, че и България се бореше за въпросния завод, а експрезидентът Плевнелиев до неотдавна твърдеше, че „още сме в играта”. Е, не сме. Заводът в Братислава сега сглобява SUV моделите Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8 и Porsche Cayenne, заедно с по-малкиде VW Up, Skoda Citigo и Seat Mii. Купетата за SUV Bentley Bentayga също се произвеждат във фабриката и се доставят до завода на марката в Крю, Англия. VW ще изгради нова поточна линия и нов сервиз за ремонти като част от разширяването на производствения капацитет, което ще струва близо 1 млрд. евро. По-рано VW планираше да открие завод близо до Измир, Турция, където да изгражда следващото поколение Passat и модела Skoda Superb, започвайки през 2022 г., с максимален годишен производствен капацитет от 300 хил. автомобила. Според новото решение двата модела ще бъдат произвеждани в Словакия.



 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Anonimen 13.11.2020 09:44

    Браво за коментара.Допълвам,ЕВропа на няколко скорости,направо на всякакви скорости,и н а принципа всеки да се спасява поединично,т.е,няма ЕВропа отдавна.Лицемери и чиновници има само в Брюксел и джендъри с памперси.

  • 001 Нервнев 12.11.2020 12:11

    Никой инвеститор,няма да си постави милионите пред мощния "вентилатор" на днешните управляващи.Всички дядки,баби,т.нар. фактори в Брюксел знаят как се краде у нас,знаят,че българите са най бедни,но не им дреме."Движат" се куфарчетата по "магистралата" Брюксел,София, Брюксел,едни се радват,други у нас плачат,такъв е живота.Милионерите никнат като плевел след дъжд,възрастните хора които нямат пари за лечение си отиват от този свят и т.н.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

водолей