Фейсбук планира изстрелване на изкуствен спътник в орбитата на Земята, с който да осигури безжичен интернет в отдалечени и изостанали региони на Африка, съобщи от своя профил основателят и собственик на компанията Марк Зукърбърг. Целта на социалната мрежа е това да се случи до края на следващата година, когато реално да започне излъчването на безплатния сигнал от Космоса, съобщава КМЕТА.
Първият собствен сателит на Facebook е създаден в партньорство с френската компания Eutelsat. Той е основа на проекта Internet.org, който трябва да вкара още 1 милиард души във Facebook. Зукърбърг и управляваната от него компания не крият амбиции да свържат всички хора на планетата в едно цяло, като подпомогнат регистрацията на потребители от бедни и изостанали държави, осигурявайки им най-вече достъп по интернет.
„Ще продължим да свързваме целия свят, дори ако това означава да отидем извън нашата планета", коментира Зукърбърг.
Internet.org обаче среща сериозни критики в някои страни, особено в Индия. Местни компании се оплакаха от неравномерност и подчинено положение на пазара спрямо далеч по-богатия им конкурент от САЩ.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!