Норвегия, която още преди 10 години стана лидер във внедряването на електрическите автомобили в световен мащаб, извади невероятни данни. 94% от новите коли, които са продадени в най-богатата държава в света тази година са именно такива.
В този смайващ процент 92,1-процентов дял имат BEVs - возилата с електрически батерии. Другите 1,9% принадлежат на PHEVs - плаг-ин хибридите.
По този начин става първата страна в света, която на практика напълно елиминира двигателите с вътрешно горене. Което сбъдна прогнозата на McKinsey & Company от 2018 г. за развитието на този процес в северното кралство.
Напомняме, че още преди 10 г., когато електрореволюцията в автомобилостроенето беше в предстартова фаза, Норвегия държеше огромен дял от световните продажби на Тесла, каквито имаше дори и таксита - никъде другаде на планетата още ги нямаше. И столицата й Осло вече беше осеяна със зарядни станции и за другите пионери в този тип мобилност като Нисан Лийф и първите е-VW.
Любен Стойков
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески