Шампионът в лека категория в най-голямата ММА верига UFC Хабиб Нурмагомедов разкри в ексклузивно интервю тайната на своя успех.
„Моите очи никога не лъжат. Още с първия поглед сломих онзи (б.р. Макгрегър).Той не посмя да ме погледне в очите дори веднъж. Беше приключил още със затварянето на клетката. В бойните изкуства основен е контролът върху вълнението, да не се превърне в страх. Това се учи с години. Човек се ражда с шампионски дух, но постига всичко с цената на много труд. Израснах с „15 братя” – другите момчета, подготвяни от баща ми. Пет от тях станаха световни шампиони, а аз самия спечелих пояса на UFC. От 25 години се помня в залата, но баща ми твърди, че там съм проходил, тоест вече 30 години съм там. Сега синът ми заспа върху пояса ми на шампион на най-голямата ММА верига, което е добър знак. На Русия и трябват силни момчета, силни мъже. Но искам той да се занимава с олимпийски, а не с професионален спорт. Професионалните спортисти сме инвалиди. Преди две години аз едва не умрях, за да вляза в категория. Русия става все по-силна, а когато си много силен никой не те обича.
Реагирах на оскърблението към религията, нацията и към семейството ми, защото орел в клетка не стои.
Скокът ми бе оценен евтино – само $ 20 млн. глоба. Правилата са си правила, но достойнството е само едно”, заяви Нурмагомедов
Попитан дали наистина не е имало удушаване, а Конър се е предал без бой Хабиб отговори:
„Нямаше удушаване, но чупех челюстта му и той се предаде. Неговите провокации ( б.р. с нападението над автобуса на екипа му и по време на пресконференцията) доста ме изненадаха, защото когато бяхме в различни категории, дори бяхме нещо като приятели. През цялата 2017 г. си пишехме, но и UFC има пръст в организацията на провокациите. Отрязах ги за следващи мачове, докато не се оправят с хората от тима ми”.
Попитан дали боят е най-важен Нурмагомедов заяви, че образованието е най-важното в живота. Той самият е студент в трети курс.
Хабиб сподели: "Докато бях на село, никога не се биех на улицата, но това се е променило, когато се е преместих в града.
„Първият ми сериозен бой беше на около 13-14 г. с 3 години по-голямо от мен момче, което след това стана най-добрият ми приятел”.
В края на своето интервю шампионът сподели, че всички, които искат да постигнат нещо в спорта, трябва да знаят, че на първо място е психиката, а чак след това идва физиката.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и