18.02.2018 09:02

Гришо: С Гофен водехме прекрасна битка, жалко, че приключи така

Видян 2139 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Григор Димитров се класира за финала на ABN AMRO World Tennis Tournament в Ротердам, след като Давид Гофен се отказа при 6-3 0-1 в полза на българина. Гофен получи контузия в окото след нелеп рикошет и нямаше как да продължи. Ето какво каза Григор в пресконференцията си след мача:


„Водехме толкова прекрасна битка. Да играя срещу Давид винаги ме е развълнувало, харесва ми да се състезавам с него. Всеки наш мач е бил подобен на днешния. Жалко, че се случи това във втория гейм на втория сет. Няма много какво повече да кажа, просто утре ще изляза с настройката да играя финал.“


„Прогресирам с всеки мач, ставам все по-добър. Дори днес в първия сет чувствах, че намирам по-различен ритъм в играта си. Бях по-стабилен, по-концентриран, имах по-голям контрол над ударите си, качих още една предавка.“


Днес той ще се изправи срещу Роджър Федерер в спор за титлата:


„Утрешният мач няма да бъде по-различен. Ще опитам да спечеля и да вдигна летвата дори по-високо. За да направя това просто трябва да продължа да показвам нещата, които съм тренирал и подготвял.“


„Разбира се, че ще се фокусирам върху себе си. От началото на седмицата казвам, че това е най-важното нещо. Ще опитам да направя нужното, за да ставам все по-добър, ще пробвам да открия какво липсва в играта ми, за да вдигна още повече нивото си и да играя по-добър тенис.“


Относно днешното си представяне първата ни ракета заключи:


„Мисля, че всичко бе наред, ако трябва да съм честен. Имаше някои неща в последния гейм на първия сет, който бе оспорван, но като изключим това мися, че правех правилните неща в точните моменти. Движех се добре, стигах до по-добри позиции на корта, удрях повече форхенди, справях се добре на първи сервис… Това са малки неща, които събрани на едно място правят играта толкова по-лесна. Това ме прави по-позитивен и спокоен.“


TennisKafe.com




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.

към хороскоп хороскоп

стрелец