18.02.2018 09:02

Гришо: С Гофен водехме прекрасна битка, жалко, че приключи така

Видян 2141 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Григор Димитров се класира за финала на ABN AMRO World Tennis Tournament в Ротердам, след като Давид Гофен се отказа при 6-3 0-1 в полза на българина. Гофен получи контузия в окото след нелеп рикошет и нямаше как да продължи. Ето какво каза Григор в пресконференцията си след мача:


„Водехме толкова прекрасна битка. Да играя срещу Давид винаги ме е развълнувало, харесва ми да се състезавам с него. Всеки наш мач е бил подобен на днешния. Жалко, че се случи това във втория гейм на втория сет. Няма много какво повече да кажа, просто утре ще изляза с настройката да играя финал.“


„Прогресирам с всеки мач, ставам все по-добър. Дори днес в първия сет чувствах, че намирам по-различен ритъм в играта си. Бях по-стабилен, по-концентриран, имах по-голям контрол над ударите си, качих още една предавка.“


Днес той ще се изправи срещу Роджър Федерер в спор за титлата:


„Утрешният мач няма да бъде по-различен. Ще опитам да спечеля и да вдигна летвата дори по-високо. За да направя това просто трябва да продължа да показвам нещата, които съм тренирал и подготвял.“


„Разбира се, че ще се фокусирам върху себе си. От началото на седмицата казвам, че това е най-важното нещо. Ще опитам да направя нужното, за да ставам все по-добър, ще пробвам да открия какво липсва в играта ми, за да вдигна още повече нивото си и да играя по-добър тенис.“


Относно днешното си представяне първата ни ракета заключи:


„Мисля, че всичко бе наред, ако трябва да съм честен. Имаше някои неща в последния гейм на първия сет, който бе оспорван, но като изключим това мися, че правех правилните неща в точните моменти. Движех се добре, стигах до по-добри позиции на корта, удрях повече форхенди, справях се добре на първи сервис… Това са малки неща, които събрани на едно място правят играта толкова по-лесна. Това ме прави по-позитивен и спокоен.“


TennisKafe.com




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

стрелец