15.03.2017 09:33

Григор изпусна 4 мачбола и загуби от Джак Сок

Видян 1739 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Индиан Уелс, където беше победен от Джак Сок след 6:3, 3:6, 6:7 (7).


Най-добрият български тенисист може да съжалява за пропуснатата възможност, след като пропиля четири мачбола и в крайна сметка пак отстъпи на неудобния за него американец, предаде БТА.


Това е трета поредна загуба за нашия топ-състезател от този противник в четири мача. Мачът се разви по сходен сценарий с други предишни двубои на българина, като той дръпна рязко в първия сет и проби подаването на американеца за 3:1. Сок опита да върне пробива при 2:4, но Димитров не позволи.


В деветия гейм Григор отново набързо неутрализира опитите на противника си и го спечели за 43 минути.


Във втората част мачът вървеше 3:3 до шестия гейм, когато Димитров позволи на противника си сравнително лесно да му вземе подаване, а също така и без особени трудности да стигне до 6:3.


В третия сет Григор Димитров отново стартира мощно и поведе с 3:0, като първата част я спечели на нула, след това проби при четвъртата си възможност и отново спечели подаването си, за да поведе с 3:0.


Вероятно българинът се е виждал победител, но Джак Сок заложи на класическото си оръжение- силен начален удар и успя да върне пробива при 3:4 при петата си брейк-възможност. После затвърди пробива си за 4:4 и се стигна до тайбрек. Там Григор имаше възможност да вземе мача, но при 7:6 вместо да спечели още точка, той даде три последователни на противника си и загуби.


В четвъртия кръг Сок има сравнително лесен противник- тунизиецът Малек Жазири, който се справи с Тейлър Фриц (САЩ) с 6:4, 3:6, 6:3.


Източник: Дир.бг.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Диня и жена не се избират. Това си е чист късмет!

към хороскоп хороскоп

дева

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни тревоги

Този ден ще ви помогне да се освободите от ненужни