Григор Димитров беше повече от щастлив след една от най-значимите победи в своята кариера. Първата ни ракета за първи път надигра Роджър Федерер и вдигна победоносно ръце след 3-6 6-4 3-6 6-4 6-2, класирайки се на дебютен полуфинал на US Open.
"Отдавна не бях играл на този корт. Първия сет бях нервен, търсих ритъма си, а той сервираше добре. Трябваше да остана в мача, знаех че физически се чувствам много, много добре. Движех се на ниво. Много съм щастлив", сподели бившият №3 след невероятния успех. Федерер почувства контузия след края на четвъртия сет и взе медицински таймаут, а Димитров не се разконцентрира и завърши своята задача. "Не знам, може би след втория сет започнах да намирам своя ритъм и усетих, че ако има дълги разигравания, ще имам предимство", каза Григор, който в края на четвъртата част задържа петкратния шампион в негово подаване над 10 минути. "Това беше дълъг гейм, аз се опитах да остана в него, това беше основната ми цел – да го накарам да стои повече на корта. Накрая беше по-бавен и не беше на 100 процента. Това е формат 3 от 5 и сета и всичко може да се случи".
Дарън Кейхил, който взимаше интервюто от Григор, каза, че най-великото треньорско решение е Андре Агаси и Радек Щепанек да не пътуват с българина за Ню Йорк, а там да е само кондиционният му треньор Кейси Кордиал.
"Би било хубаво да мога да го обясня", каза бившият №3. "Това беше едно от най-трудните решения. Не знам защо го направиха. Може би искаха да ме накарат да се събудя. Андре и Радек не са тук, но постоянно говорим, със сигурност отново ще бъдем заедно. Всичко се развива добре за мен". В следващата фаза Димитров ще се изправи срещу Даниил Медведев. Двамата са се срещали два пъти до момента и делят по победа – на четвъртфиналите в Куинс преди две години победител беше Григор, а по-късно през тази кампания руснакът надделя във Вашингтон. "Играл съм два пъти срещу него. Той прави великолепно лято. Какво да кажа. Знам играта му. Утре ще е дълъг ден. Ще опитам да се възстановя и след това вече ще анализирам какво съм направил в този мач. И предстои да се подготвя за срещата срещу Даниил. Той е труден съперник, но ето ме – аз съм тук", каза развълнуваният Димитров след знаменитата победа.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия