Министерският съвет предостави на Столичната община стопанисването в следващите 10 години на античния културно-комуникационен комплекс Сердика.
Решението създава условия за реставрация, експониране, управление и поддържане на обекта и развитие на културния туризъм, съобщи пресслужбата на кабинета.
Дейностите, свързани с опазване на културната ценност и осъществяването на научни, културни, образователни и туристически дейности, ще се извършват в съответствие със Закона за културното наследство от археологически или специализиран исторически музей в София.
Припомняме, че ужасяващият и струващ пъти повече от нормалното ремонт на тази важна част от сърцето на милионния град беше извършен от Министерството на културата, което до момента отговаряше за археологическия парк. Очаква се с преминаването към Столичната община нещата значително да се подобрят, тъй като зоната в момента остава недобре поддържана, недостатъчно посещавана и несоциализирана към живота на града. Припомняме същъ, че предстои отварянето на втора част на археологическия парк от страната на Света Неделя, където вероятно е бил дворецът на нареклия София „мой Рим” велик император Константин – баща на европейското християнство и на Византия.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия