20.03.2015 22:03

Щангистите ни хванати с допинг

Видян 3410 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

11 български щангисти са уличени в употреба на допинг посредством проби, взети от тях в навечерието на европейското първенство по вдигане на тежести по Великден в Тбилиси. Тестът е направен преди 2 седмици. Веществото, изловено в немската лаборатория за забранени стимуланти, е станозолол. Така целият ни национален отбор е аут, с изключение на състезаващия се в Германия Александър Димитров. Подобна история се разигра на олимпиадата в Сидни през 2000 г., когато само състезаващият се в Германия, а днес съдържател на бардак там Гълъбин Боевски, впоследствие заловен и осъден в Бразилия за трафик на дрога, се измъкна сух и не му бе отнето златото. Сред щангистите, които най-вероятно ще бъдат пенсионирани още днес, е европейският шампион и световен вицешампион Иван Марков, както и друг от фаворитите за континенталния шампионат Асен Мурадов. Олимпийският шампион Иван Иванов и лекарят и негов абсолютен адаш Иван Иванов обявиха, че са "шокирани", защото на препаратите, които използват - доставчиците им са българска и полска фирма, няма обозначено съдържание на въпросния стимулант. Ръководителите на отбора твърдят, че преди доставките се подписва гаранция от фармафирмите. Съмненията са за аминокиселини от полския производител, с когото се работи от 1 година, защото българският е проверяван многократно чрез тестове върху състезателите. Веществото, което немците са открили, е продавано и под формата на таблетки Винстрол. Въпросния илач води до бързо трупане на мускулна маса с едновременно намаляване на телесните мазнини. Олимпийският шампион от Сеул, където половината ни отбор падна жертва на допинг скандал, Борислав Гидиков заяви: "Нов голям удар по българската щанга".


По ирония на съдбата, на един от колегите му, на които беше отнета олимпийската титла в Сеул - Ангел Генчев, е посветен премиерен документален филм на режисьора на хитовата лента Стоичков - Борислав Колев. Първата прожекция на Салто мортале ще бъде в понеделник от 18,30 ч. в кино Одеон.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.


 

- Но аз не мога да тегля от нея!


 

- Нищо, ще внасяш!

към хороскоп хороскоп

козирог