Кризата с боклука в София се задълбочава. Все повече жители на кварталите „Люлин“ и „Красно село“ споделят снимки и видеа в социалните мрежи, на които се виждат преливащи контейнери и непочистени пространства около жилищните сгради.
„Не можем повече да живеем сред боклука – мирише, има насекоми, никой не идва да чисти“, пише жител на „Люлин “ в една от фейсбук групите на района. Нарастващото недоволство кара някои столичани да стигат до крайни действия – търсят адреса на кмета Васил Терзиев, за да „изхвърлят боклука си пред дома му“.
Макар и символични, подобни коментари ясно показват дълбокото обществено разочарование от начина, по който се управлява чистотата в столицата. Според експерти, натрупването на отпадъци не е само естетически проблем, а реален риск за здравето на хората и за околната среда. Очакванията са Столичната община да предприеме спешни мерки и да представи конкретен план за овладяване на кризата.
Кирил Пламенов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Министърът на отбраната Димитър Стоянов ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев
Денят ще Ви даде възможност да заявите по-ясно своите