Свързани новини

07.02.2010 13:17

Асоциацията на готвачите иска забрана на ГМО

Видян 2232 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Искаме забрана, а не мораториум за освобождаването на генетично модифицираните организми (ГМО) от лабораториите. Това каза вицепрезидентът на Евро-Ток България Ради Стамболов, цитиран от БГНЕС.


Националната агенция за контрол на храните трябваше да бъде създадена през 2006 г., после бе отложена за 2008 и все още я няма. Не сме определили кой ще контролира храните в страната, допълни Стамболов. Той припомни, че има контролни органи в Министерство на здравеопазването в лицето на РИОКОЗ и ДВСК, в Министерство на земеделието и храните и т.н. „Мораториумът, който държавата обяви, че ще наложи върху ГМО, ще е проблем. ГМО трябва да бъдат само в лабораториите. Ние не искаме те да се освободят не само в рамките на ЕС, но и на България”, каза Стамболов. Според него няма лаборатория в страната, която да каже какъв е процентът на ГМО в храната. „Всички производители на храни в България доброволно дават проби на произвежданата храна, но каква е гаранцията, че това са проби от това, което се произвежда. Трябва да има синхронизиране на българското и европейското законодателство и контрол”, коментира Стамболов. Като пример той даде факта, че има производители на сирене, които внасят мляко от Чехия и Унгария, но никой не проверява дали животните, от които е то, са хранени с ГМО.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!