Само две партии от Реформаторския блок - ДБГ на Меглена Кунева и СДС на Божидар Лукарски, плюс депутата Борислав Великов, са склонни да подпишат меморандума с ГЕРБ, замислен да укрепи отношенията в управляващата коалиция след излизането на ДСБ в опозиция. БЗНС на Николай Ненчев и НПДС на Корман Исмаилов, както и петимата депутати от гражданската квота в РБ обаче са го отхвърлили, предаде Mediapool. Припомняме, че преди това и ДСБ оттегли подкрепата си.
"Документът претърпя необяснима трансформация от Анекс към Споразумението за съвместно управление между ГЕРБ и Реформаторския блок до Меморандум. Разликата е фундаментална - анексът става част от споразумението, а меморандумът е записки от среща или разговори - “седянки” в нашия случай - без задължителен характер", обясняват решението си представители на РБ.
Отказващите да го подпишат посочват, че меморандумът, изготвен от Даниел Вълчев (ДБГ) и Цветан Цветанов (ГЕРБ), разказва за спорни успехи, постигнати досега и дава обещания за нови в бъдеще. "Сроковете са единственото, което го прави леко конкретен, но без гаранции и обвързващ елемент на задължителност са просто прах в очите", заявяват критиците на документа.
Единствено категорично декларирано е участието в управляващата коалиция и безусловната подкрепа за правителството на Бойко Борисов.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия