03.12.2008 15:24

Въвеждат еврото като паралелна валута

Видян 2305 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Да се въведе паралелно еврото в страната ни като разплащателно средство наравно с лева още през следващата година предложи министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров по време на дискусия за справянето със сивата икономика. Министърът на финансите Пламен Орешарски обаче заяви, че едностранното паралелно въвеждане на еврото у нас без съгласуването на тази крачка с Европейската централна банка и с Българската народна банка би донесло много повече минуси, отколкото плюсове, на страната ни.


„Всеки човек трябва да има лична данъчна карта, личен данъчен номер и касовите апарати да не сработват, без да е сложена тази карта. По този начин всеки разход, който правиш, ти се фиксира и когато надхвърлиш декларираните доходи за годината, се подава информация към данъчната администрация”, предложи още Димитров.


Междувременно стана ясно, че индексът на скритата икономика в България за 2008 г. бележи продължаващ слаб спад. Това е в резултат на намаляване на скритата икономика в измерваните проявления – укриването на обороти, труд и данъци.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Най-късият политически виц

 "Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"

Виктор Димчев

към хороскоп хороскоп

риби