31-годишна жена от Плевенско получи втори шанс за живот след успешно извършена трансплантация в Александровска болница. Неин донор стана 54-годишният ѝ баща, като и двамата са в отлично състояние. Това е първата успешна операция за тази година, с която лечебното заведение възстановява бъбречните трансплантации от жив донор. Младата жена е била на хемодиализно лечение от една година. Трансплантацията е извършена от екипите на проф. Маринчо Георгиев и проф. Красимир Янев от Клиниката по урология.
„Единственият шанс за нормален живот на пациентката е трансплантацията, а тя е най-добра, когато се направи бързо и с орган от жив донор, тъй като тогава той е най-витален”, обяснява началникът на урологичната клиника проф. Георгиев.
Специалистът потвърди, че в клиниката готвят още една двойка за живо донорство, като трансплантацията е планувана да се извърши идната седмица. Това е третата бъбречна трансплантация, реализирана в лечебното заведение, в рамките на две седмици. На 24 октомври двама мъже с хронична бъбречна недостатъчност в Александровска болница получиха шанс за „нови бъбреци” от трупен донор (мъж на 43 години от Стара Загора).
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Човешкото съзнание остава едно от ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!