Следродилната депресия може да се овладее за около 2 месеца: Психиатър

Свързани новини

17.10.2024 16:37

Следродилната депресия може да се овладее за около 2 месеца: Психиатър

Видян 3033 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

При правилно лечение с медикаменти и в болнично заведение следродилната депресия може да се овладее и дори излекува напълно за около 2 месеца. Това обясни в ефира на „Социална мрежа” по NOVA NEWS психиатърът д-р Георги Хранов.


 Между 50 и 80% от всички майки преминават през период на следродилна тъга в първите две седмици след раждането. Това е сериозно заболяване, което обикновено се наблюдава до една година след раждането. За да бъде диагностицирано е необходимо симптомите да продължат повече от две седмици.   


Д-р Хранов обясни и кои са обичайните симптоми на заболяването.


„Тъжно настроение, липса на желание за дейности, липса на удоволствие, чувство за безнадеждност, самоубийствени мисли. Майката чувства, че не може да се свърже с детето си. Смята се, че възниква най-често заради хормонални проблеми”, поясни той.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 03 юли 21:00ч.

47 ронини 2013 г. ‧ Екшън/Фентъзи ‧ 2 ч 8 мин

Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch

виц на деня

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.


 

- Но аз не мога да тегля от нея!


 

- Нищо, ще внасяш!

към хороскоп хороскоп

рак