Поредицата от ненужни, скъпи и непрозрачни проекти на държавата през последните години се удължи, но един от фаворитите за шампиони е подготвяният правителствен комплекс на територията на "София тех парк", пише Капитал.
От идеята до началото на проектирането той се разрасна до площ 90 хил. кв.м и цена 190 млн. лв. без ДДС (или 228 млн. лв. с данъка). Изпълнението му минава по традиционната схема - от Държавната консолидационна компания (ДКК) към дъщерната "Монтажи", която пък ги превъзлага на частен консорциум без обществена поръчка. А в него присъстват трайните любимци на ДКК - малки непознати фирми, получили и огромни суми за ремонт на язовири без търг. Това обяснява и високата цена на строителството, дадена от държавата, без дори да има картинка и на много ранен етап.
Никоя от тези стъпки не е била обявявана пред плащащите сметката данъкоплатци. А двигател на проекта е Министерство на икономиката по времето на Емил Караниколов. За капак, в апогея на ковид кризата миналата година в сметките на частен строителен консорциум влизат като аванс над 60 млн. лв. Година по-късно строеж не е започнат. А и няма нужда.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Борисов заедно с всичките му обслужващи калинки, сложил на висши управленски и административни постове трябва да бъдат вкарани в затвора с пълна конфискация за милиардите кражби от бълг.народ и държава, които затриха тотално и задлъжняха следващите оцелели. Такава въпиюще престъпност и корупция на най-високо държавно ниво и колосална корупция трябва да бъде подобаващо наказана, ако сме правова държава и ако Гешев не е от обслужващия персонал на престъпната ОПГ на Борисов!!!
В сравнение с предишните, сегашното прави пъртината в първите верни стъпки, за да се опита да спре тези астрономически кражби.
СЛУЖЕБНОТО ПРАВИТЕЛСТВО ТРЯБВА ДА ОСТАНЕ, ТО ПОКАЗА И ДОКАЗА, ЧЕ ВСЕ ПАК ИМА ЧЕСТНИ ХОРА В БЪЛГАРИЯ, В СВЕТА НИКЪДЕ НЕ СЕ СМЕНЯ НЕЩО КОЕТО ВЪРВИ ПРЕКРАСНО И ДАВА РЕЗУЛТАТИ, НИЩО НЕ ПРЕЧИ НА ДЕПУТАТИТЕ ДА ГО УЗАКОНЯТ И ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В РЕДОВНО ИЗБРАНО ОТ НС ! ВИДЯХМЕ ИЗДЪНКАТА НА ИТН ЗА ПРАВИТЕЛСТВО СЕГА ЧАКАМЕ ВТОРАТА ИМ ТАКАВА, ЗАЩОТО И ТЕ КАТО ОПГ-ГЕРБ СА "КАКВОТО КАЖЕ ВОЖДЪТ", А ТОЙ ВОЖДЪТ ИМ СЛАВИ Е КОМПЛЕКСАР ПОД ВЛИЯНИЕТО НА ЕЗИЦИ,УНИВЕРСИТЕТИ И КОСМОС, НО НЕ И ОТ ЕКСПЕРТИ !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?