"Ще подпечатаме нашата бедност, ако сега влезем в еврозоната ”, заяви пред БНР Стефан Софиянски, екскмет на София и бивш служебен премиер, чието правителство подготви валутния борд в България. "Не виждам обективна възможност приемането на еврото да стане по-рано от 5-6 г.", посочи той.
"Влизането ни бързо в еврозоната ще бъде грешка, ще бъде тежко засягане на интересите на обикновения български гражданин", коментира още Софиянски. Той и изрази категорично мнение, че трябва да приемем еврото, но страната ни й трябват 2-3 г.ръст на БВП между 6 и 10%, както е било в други държави, които в такъв момент са приели общата валута на ЕС. „Първо трябва да се осигури и ръст на доходите”, добави още Софиянски.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази