С идването на зимата настроението на мнозинството от нас пада, като основна причина за това е малкото дневна светлина, в резултат на което тялото произвежда по-малко от хормона на щастието, информира БГНЕС.
Много хора страдат от депресия по време на зимния сезон, чувствувайки се неуравновесени, безпричинно тъжни, с понижени апетит и способност за концентрация. Липсата на добро настроение обаче, според лекарите, не е причина веднага да посягаме към лекарствата. Зимната депресия е причинена преди всичко от малкото светлина през сезона. Без светлина човешкото тяло произвежда по-малко серотонин - хормона на щастието. Липсата на настроение най-добре се лекува с разходки и светлина. Час-два на ден на чист въздух могат да преборят депресията, категорични са специалистите. Важно е да се излиза навън, защото дори и в най-мрачния ден силата на светлината е поне 1 000 лукса - много над интензивността на светлината в затворено помещение. За сравнение, изкуствените източници на светлина генерират максимум от 300 до 500 лукса. Ежедневното интензивно движение също е от голямо значение, тъй като то стимулира продукцията на важни за доброто настроение хормони в организма. Приемът на антидепресанти при зимна депресия не е най-препоръчителната терапия, освен ако депресията е особено тежка или ако светлинната терапия и спортът не оказват желаното въздействие.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия