Един от всеки трима мексиканци би желал да емигрира в САЩ, стига да му се отдаде шанс да го стори, сочи проведено неотдавна проучване, цитирано от БГНЕС.
Като основна причина кандидат-емигрантите изтъкват ниския стандарт на живот в родината си и ескалиралото през последните години насилие покрай войната между нарко-картелите в Мексико, в която от 2006 г. досега са загинали близо 14 000 души. Дори бушуващата в САЩ рецесия вследствие световната икономическа криза не е пречка за онези от анкетираните, пожелали си нов живот в Страната на неограничените възможности. Даже доста от тези, които не биха емигрирали, считат, че в САЩ "животът е по-добър" - 57%. 73% от всички анкетирани пък са заявили, че войната между нарко-картелите представлява голям проблем в Мексико и че тя ги кара да се страхуват за живота си и за този на своите близки. 33% са готови да емигрират веднага в САЩ, стига да могат да сторят това легално, а 18% - дори без виза, като пресекат нелегално границата между двете държави. 40% от анкетираните са отговорили, че имат роднини или близки приятели, живеещи или работещи в САЩ. В изследването, осъществено в периода 26 май - 2 юни т.г. от американския New Researcher Center, са били интервюирани 1000 мексиканци на различна възраст и с различно ниво на образование и различни професии.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Пред вас е изцяло новият Škoda Peaq – ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!