Свързани новини

27.03.2009 08:37

НОЕМА: 19’ е единственият вестник с ръст

Видян 4119 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Представително проучване на авторитетната агенция НОЕМА показва, че 19 минути е единственият всекидневник, който покачва аудиторията си за последните 4 месеца. Процентът на ръст е 5%, но спадът при платените ежедневници е -10%.


59,7% от хората в София, Перник и двете сателитни области около столицата следят 19’. 


В сравнение с ноември средно четените броеве на човек са се вдигнали от средно 3,3 на 4,1 от 5 седмично.


19’ е основен вестник за 40% от хората в София и околността и те не четат друг. Макар и само на половин година марката “19 минути” се радва на удивителна лоялност. Вестникът е номер едно по лоялност сред читателите.


Най-високо проникване 19’ има сред най-активната част от населението – тази до 35-годишна възраст, която формира и главния потребителски поток в банките и търговската мрежа.


Скача броят на читателите в средната класа – с доходи от 600 до 1000 лева, която е и основната част от населението в София.


Сигурно по тази причина столичните новини са и най-четени. На второ място са политическите вести, а изненадващо третата позиция е за световните събития. Челно място в класацията има потребителската страница – запазената марка на 19’, откъдето още през есента тръгнаха в публичното пространство главните дисусионни теми за качеството на храните, за отношенията с монополите. С огромна публика се ползва и уникалната поредица Олигарсите, която представя истинските лица на главните герои на нашето време.


98% от читателите са фенове на революционния формат на първия безплатен всекидневник в България.


89,3% от половин-милионната публика на 19’ споделят: “Вестникът говори на нашия език”.


Най-впечатляващите резултати са за качеството на получаваната информация. Според 80,6% тя е достоверна – основният критерий за престижа на една медия. 77,9% от хората са на мнение, че редакторите на 19 ‘ обективно представят всички гледни точки.


Ако 19’ беше политик, щеше да измете дори Бойко Борисов и Първанов с техните рейтинги около 50%.


Доверието на читателите в първия безплатен всекидневник е уникално: 71,2% безрезервна подкрепа. 14,2% по-малко бележи Труд, на 28,5% по-малко разчита Телеграф. 


Още подробности и данни от изследването очаквайте идната седмица!


ДОВЕРИЕ ВЪВ ВЕСТНИЦИте НА ЧИТАТЕЛИТЕ НА 19’


19 МИНУТИ                                                        71,2%


ТРУД                                                                     57%


24 ЧАСА                                                                53,9%


СТАНДАРТ                                                           43%


ТЕЛЕГРАФ                                                           42,7%


МОНИТОР                                                             30,2%



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

овен

Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни.