Навременното лягане предпазва тийнейджърите от депресия и мисли за самоубийство, според изследователи от Ню Йорк. Измежду 15 500 изследвани младежи на възраст 12-18 години тези, които си лягали след полунощ, били изложени с 24% повече на риска да развият депресия от онези, които се отправяли към леглата около 22:00, пише БГНЕС. Спящите по-малко от 5 часа на нощ младежи се намирали в категория, със 71% по-застрашена от депресия от отмарящите по 8 часа подрастващи. Смята се, че около 80 000 деца и младежи във Великобритания изпадат в депресивни състояния. Един от всеки 15 имал признаци на депресия. Заедно с по-високия риск от подобни проблеми младите хора, чиито родители им разрешавали да остават будни до след полунощ, били с 20% по-изложени на вероятността да развият мисли за самоубийство. Същата цифра нараства до 48 на сто при тези, които отделят по-малко от 5 часа за сън в сравнение с връстниците им, които спели по осем и повече часа.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!