Недостигът на сън е по-опасен за жените, отколкото за мъжете. Ако представителките на прекрасната половина на човечеството спят по-малко от 8 часа денонощно могат да развият сърдечни заболявания, алармират британски учени от Университета Уорик и Юнивърсити Колидж в Лондон, цитирани от БГНЕС.
Така науката реши и датиращия отдавна семеен спор: кой трябва да стане по-рано и да направи закуската – мъжа или жената, отбелязва ИТАР-ТАСС. Учените са категорични: първи трябва са стане мъжът. Краткият сън не е полезен нито за мъжете, нито за жените, но за женският организъм той може да има разрушителни последици. Учените са установили, че недоспиването води до увеличаването в кръвта на жената на силно активния протеин HS-CRP, който в повечето случаи води до развитието на сърдечносъдови заболявания. За мъжете недоспиването не е чак толкова опасно, макар лекарите да съветват за не по-малко от 7-8 часа сън дневно.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Днешният ден ви носи вдъхновение и желание за