Свързани новини

04.07.2009 10:05

Недостигът на сън е по-опасен за жените

Видян 2558 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Недостигът на сън е по-опасен за жените, отколкото за мъжете. Ако представителките на прекрасната половина на човечеството спят по-малко от 8 часа денонощно могат да развият сърдечни заболявания, алармират британски учени от Университета Уорик и Юнивърсити Колидж в Лондон, цитирани от БГНЕС.


Така науката реши и датиращия отдавна семеен спор: кой трябва да стане по-рано и да направи закуската – мъжа или жената, отбелязва ИТАР-ТАСС. Учените са категорични: първи трябва са стане мъжът. Краткият сън не е полезен нито за мъжете, нито за жените, но за женският организъм той може да има разрушителни последици. Учените са установили, че недоспиването води до увеличаването в кръвта на жената на силно активния протеин HS-CRP, който в повечето случаи води до развитието на сърдечносъдови заболявания. За мъжете недоспиването не е чак толкова опасно, макар лекарите да съветват за не по-малко от 7-8 часа сън дневно.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Диня и жена не се избират. Това си е чист късмет!