Дейвид Гилмор от Pink Floyd продаде 126 от китарите си за рекордните 21 милиона долара на благотворителен търг в Ню Йорк, за да се бори срещу изменението на климата.
Търгът продължи 8 часа с кандидати от 66 страни по света, според британската аукционна къща Christie’s, която се занимава с продажбите.
Сред китарите, които бяха продадени на аукциона беше култова Fender, използвана в песента The Dark Side of the Moon.
Китарата от 1969 г., която Гилмор впоследствие модифицирал, беше продадена за 3 975 00 долара на собственика на Indianapolis Colts Джим Айрсей. Това беше най-голямата сума, плащана някога за китара, продавана на търг, съобщи Christie’s.
Айсрей се сдоби и с шестструнната акустична китара C.F. Martin, която била използвана в хитовете на Pink Floyd Wish You Were Here и Shine On You Crazy Diamond.
Бившият вокал и китарист заяви, че ще дари приходите от продажбата на базираната в Лондон екологична организация ClientEarth.
Предишният рекорд за най-скъпа китара, продадена на търг, беше 2,7 млн. долара за Fender Stratocaster с автографи от 19 музиканти, сред които Стинг, Пол Маккартни, Ерик Клептън и Джими Пейдж. Целта беше набиране на средства за пострадалите от цунамито в Азия през 2004 г.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Още в началото на деня може да почувствате, че околните