Тази седмица решихме да разказваме на ресторантската си страница за заведенията по улица Шишман. Защото има защо. Не очаквайте само бравурни текстове. Който не е заслужил комплименти, а освирквания – ще си ги получи.
Номер 37 на ул. Шишман побира няколко заведения наведнъж – отпред и отзад. Отидете и сами ще се убедите, пък и ще ни разберете. Специално Little Things, за което иде реч в нашето повествование, се намира вляво в безистена, по-известен с къщата на Мама мия вдясно. Домът на ресторанта за малки неща е една прекрасна ретро сграда, красиво решена в тъмно зелено и декорирана подобаващо.
Всъщност, още като видите менюто хем ще ви стане ясно защо името е такова, хем ще се учудите. Защото повечето порции са внушителни – по 450-500 грама. Идеята е да се предлагат нещо като тапас, ама български. Веднага се впечатлихме от нещото, наречено „пинджур” и присъстващо в няколко позиции в листата. Оказа се, че то е като лютеница, ама с патладжан. По тази причина не си го и поръчахме.
Взехме тапасите: катък с орехи, сьомга с крема, маслинова паста и пилешки дробчета на пастет. Сервират се върху възголяма дървена дебела дъска с огромно количество накъсан домашен хляб. Гарантират преяждане.
Особено в комбинация с греяното вино на заведението, поднасяно във високи керамични чаши с дръжки. Огнената отвсякъде комбинация съдържа и малко коняк, и ядки.
Раозбира се, в заведението предлагат и всякакви европейски неща, но по-интересни са вариациите на тема национална кухня. Има дори наденица с боб или праз. И кюфтета върху канапета...
Дизайнът пасва на тази главоблъсканица от понятия и вкусове. Малко е ретро, малко арт, малко домашен – идеална хармония от екстериор и интериор.
Да не забравяме и обслужването – приятелско, усмихнато и достатъчно професионално, което и обяснява мноожеството резервации вечер, които правят шанса да намерите място по-малък от 50%.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!