18.05.2021 09:45

Никога не пращайте документи и какво още да не правите в мрежите?

Видян 4218 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 4.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

фирми потребяват огромната част от въпросните данни.


НЕ НИ СПАСЯВА ОТ ТОВА ДА СИ КАЗВАМЕ - НЯМА МЕ ВЪВ ФЕЙСА, ЗНАЧИ НЯМАМ ПРОБЛЕМ - ИМАТЕ, ЗАЩОТО ВСИЧКИТЕ ВИ БЛИЗКИ И ПОЗНАТИ СА ТАМ, А ТОВА ЗНАЧИ, ЧЕ ТЕЛЕФОНЪТ ВИ ПРЕДАВА ВСИЧКО ЗА ВАС НА ЗАИНТЕРЕСОВАНИТЕ - ДАЖЕ НАЙ-СКРИТИТЕ ВИ СПОРЕД ВАС ТАЙНИ ПО ХАРД ДИСКОВЕ И ОБЛАЦИ.


Още един безценен лайфхак:


Дори на пръв поглед най-безобидните игрички като примерно Как ще изглеждате на 80 или кой крал/кралица е прероден във вас, са въдици, но които да се хванете и да се разкриете, дори без да го съзнавате на някого. Този някой плаща въпросното приложение и поради това трябва да си избие парите с печалба. Как? Като продава вас и такива като вас и тяхната лична информация. Най-вече за маркетингови цели, но е възможно също и за политика, социология и какво ли още не.


Информацията, както казват, е валутата на 21-ви век.


За нея има както официален, така и сив, а също и черен пазар на данни. Включително и разузнавателен, както знаем от разкритията на един от хората, създал тази глобална система по поръчка на американските служби - Едуард Сноудън.


Всички онези, които ни крадат данните са същите като телефонните измамници, но с тази разлика, че тях никой дори не се прави, че ги гони.


Супер важен лайфак:


ТОВА, КОЕТО НИКОГА НЕ ТРЯБВА ДА ПРАВИТЕ, Е ДА ПРАЩАТЕ ВАЖНИ ДОКУМЕНТИ ПО НИКАКВИ МЕСИНДЖЪРИ И ДР. ВЕДНЪЖ ПОПАДНАЛИ В МРЕЖАТА, ТЕ СТАВАТ ДОСТЪПНИ ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ИМАТ УМЕНИЯТА ДА ГИ ВИДЯТ И ДА СИ ГИ СКЛАДИРАТ.


НЯМА НИКАКВА ЗАЩИТА СРЕЩУ ТОВА!


Разбира се, не трябва да развивате параноя поради нещата, за които ви предупредихме. Ако не сте милионер, държавник, човек с голямо влияние от друга сфера, най-вероятно никой няма да има толкова повишен интерес към вас.


И все пак, мнозина складират данни, защото не знаят, ако сте не дотам значителна фигура днес, какъв ще станете утре - особено в България, където - мине - не мине - се подменят елитите - наблюдаваме го и в момента.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

рак