В близко бъдеще Apple ще премине напълно към възобновяеми източници на енергия, а нейният пример ще последват и други компании от партньорската й „екосистема“. Със сигурност доставчиците на Apple също преминават към зелена енергия.
Партньори на ИТ гиганта от Купертино като Compal Electronics, Sunwoda Electronic и Biel Crystal Manufactory вече използват изключително енергия от възобновяеми източници (ВЕИ) при производството на части за iPhone, съобщи Блумбърг, позовавайки се на Лиза Джексън, вицепрезидент на Apple за екологичните инициативи.
Още четири други компании, доставчици на компоненти за Apple, планират в бъдеще да използват зелена енергия – това са Lens Technology, Solvay Specialty Polymers, Catcher Technology и Ibiden.
По данни на Блумбърг, в момента около 96% от енергията, използвана от Apple, се добива от възобновяеми източници. Подразделенията на компанията в 26 страни по света напълно са преминали към ВЕИ.
В началото на годината еко-организацията Greenpeace публикува резултати от поредното си изследване, които отреждат на Apple за трети път званието най-зелена компания.
Източник: Greentech.bg.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!