Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 5:7, 3:6 от французина Жулиен Бенето в мач от втория кръг на турнира от серията Мастърс в Шанхай. Това бе втора загуба от 4 мача за Димитров срещу заемащия 30-о място в в световната ранглиста Бенето. Григор направи 9 аса, но допусна цели 5 двойни грешки. Българинът реализира единствения си брейкпойнт в двубоя, но даде на съперника си цели 11 възможности за пробив и 4 пъти загуби подаването си.
С достигането си до втория кръг Димитров си заработи 45 точки за ранглистата и 27 435 долара.
С отпадането му от турнира, обаче, шансовете пред хасковлията за класиране на финалния Мастърс в Лондон намаляват. Целта пред Гришо бе именно участие във последния турнир на АТП от 9 до 16 ноември, на който се класират най-добрите осем тенисисти през сезона. Българинът в този момент заема 11-то място в класацията.
На Григор Димитров му престои пътуване до Стокхолм, където през следващата седмица ще защитава титлата си на турнира в шведската столица. Той ще бъде поставен под номер 2 в основната схема, в която водач ще бъде Томаш Бердих (Чехия). Миналата година Григор спечели първата си титла на ниво AТП именно в Швеция.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед