За първи път в историята абориген ще участва на Зимни олимпийски игри. 21-годишният Харли Уиндзор ще представлява Австралия в турнира по фигурно пързаляне в Пьончан.
Той ще участва в състезанието при танцовите двойки, като е в тандем със 17-годишната Екатерина Александровская. През март тази година двамата спечелиха световното първенство за младежи.
До този момент Австралия е изпратила 51 атлети аборигени на олимпийски игри, но всички те са участвали в летния вариант на най-големия спортен форум.
"Израснах в аборигенска общност в Сидни. Гордея се с този факт. Предстоящото ми участие на олимпийските игри е сбъдната мечта", коментира Харли.
Той призна, че е вдъхновен от сънародничката си Кати Фрийман, която спечели златен медал на 400 метра на летните игри в Сидни през 2000 г. Надявам се и аз на свой ред да вдъхновя младите спортисти от коренното австралийско население.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Трима души са открити мъртви в общежитие ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед