Куентин Тарантино мисли, че филмът му "Гадни копилета" е трябвало да получи "Оскар", съобщи Контактмюзик, цитирана от БТА.
Легендарният режисьор спечели две награди "Оскар" за най-добър оригинален сценарий за "Криминале" и "Джанго без окови", но смята, че филмът му от 2009 г. също е трябвало да бъде отличен.
"Гадни копилета" загуби надпреварата с "Войната е опиат" в категориите за най-добър филм и най-добър оригинален сценарий.
"Гадни копилета" имаше номинация за отличието за най-добър филм, но всички знаеха, че Катрин Бигълоу ще спечели с филма си "Войната е опиат". Колкото до наградата за най-добър оригинален сценарий, бях съкрушен, че загубих битката с Марк Боул. Често разговарям с него за писането на сценарии. Просто смятам, че моят сценарий е по-добър. В случая мисля, че бях ограбен", каза Тарантино.
56-годишният Тарантино и Боул се съревноваваха помежду си и на наградите "Оскар" през 2013 г., когато сред номинираните филми бяха "Джанго без окови" и "Враг номер едно".
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?