Концерт за група и оркестър на Джон Лорд и музиката на Deep Purple ще гостува в София на 18 март

Свързани новини

15.11.2022 15:59

Брус Дикинсън идва в София на 18 март

Видян 1669 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Концерт за група и оркестър на Джон Лорд и музиката на Deep Purple ще гостува в София на 18 март. На сцената на първа зала на НДК ще се качи фронтменът на Iron Maiden - Брус Дикинсън, за да празнува приноса на маестро Лорд като забележителен оркестров и рок композитор. Известен с новаторската си работа в съчетаването на рок с класически и барокови форми, съосновател на групата Deep Purple, Лорд оставя свой отпечатък и с участието си във Whitesnake, Paice Ashton Lord, The Artwoods и The Flower Pot Men. Маестрото е приет посмъртно в Залата на славата на рокендрола, приз 2016 г.


На 18 март, на сцената ще излязат също Таня О’Калахан ( Whitesnake) и Джон О'Хара (Jethro Tull). Концертът ще бъде под диригентската палка на маестро Пол Ман, който е бил близък приятел на Ogfk Лорд и е дирижирал Лондонския симфоничен оркестър и Кралската филхармония на Ливърпул. Самият Дикинсън пък споделя, че още от тийнейджър е бил огромен почитател на Deep Purple.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.