07.03.2016 13:47

За година в градския транспорт са глобени 170 000 гратисчии

Видян 1880 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

   


  Над 170 604 гратисчии са хванати да се возят без билет в градския транспорт в София през миналата година, показва справка на Центъра за градска мобилност. 45 000 пък е броят на пътниците, които контрольорите проверяват ежедневно при работно време от 4 часа сутринта до полунощ. Данните показват, че в хазната от заплатени в срок глоби са влезнали 959 100 лв. Оказва се, че 47 955 нередовни пътници са предпочели да си платят санкция в размер на 20 лева в три дневен срок, вместо контрольорите да им напишат акт за 100 лева. Пътници без билети, отнесли актове,  са 13 897, а сумата, която трябва да влезе в хазната от тях възлиза на 1 389 700 лв. Точно тя обаче се събира по-трудно и затова общината прибягва до частни съдебни изпълнители (ЧСИ). Около 10 000 са актовете, които през 2015 г. са дадени на ЧСИ.


 Бирниците могат и да наложат и запор на длъжниците. Преди това обаче трябва да пратят на нередовния пътник предупредително писмо. Очаквано, това стряскало авантаджиите и те веднага отивали да си заплатят задълженията към общината. От Центъра за градска мобилност въведоха и нова мярка срещу авантаджиите в крайградските автобуси от началото на тази година. Спецекипи от контрольори и полиция всеки ден правят изненадващи проверки по всички 49 линии, които минават по селата около столицата.  Единствено в автобус 56, които минава през ромския квартал Факултета, има постоянен контрол, уточняват от Центъра за градска мобилност. Досега в половината линии имаше кондуктор, който проверяваше и продаваше билети на пътниците, а ако някой откаже - го сваляше от рейса. Идеята се оказала много успешна и вдигнала продажбата на превозни документи с над 30 пъти.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

телец