Свързани новини

06.11.2019 11:38

Вучич: Сърбия няма пари за С-400, имаме разходи за магистрали

Видян 1937 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

 Сърбия няма пари за закупуване на руската зенитно-ракетна система С-400. Това призна държавният й глава Александър Вучич, предава РИА Новости.


„Видях, че това е невероятно оръжие. Но нямаме намерение да го придобием, защото нямаме пари да го платим, имаме разходи за изграждане на магистрали", обясни президентът на западната ни съседка.


Вучич отбеляза, че Турция, която придоби С-400, има десет пъти по-мощна икономика от тази на Сърбия. Според сръбския президент „когато имаш такова оръжие, никой няма да те нападне“. Въпреки това той подчерта, че Белград не може да си позволи „да бъде толкова слаба като през 90-те години на миналия век, че дори да не се опита да се защити“, предаде Фокус.


„Сърбия е свободна страна и иска да остане свободна. Тя е малка държава, заобиколена от НАТО от всички страни. <...> Ние имаме авиация, която стана много по-силна, засилихме противовъздушната отбрана с помощта на „Панцир-С“ и други системи, които не са в списъка със санкции“, добави сръбският президент.


В края на октомври по време на ученията „Славянски щит-2019“ Вучич потвърди, че Белград е поръчал една „Панцир-С“ в Русия. По-рано Белград закупи от Москва седем вертолета Ми-17 и Ми-35, а също така получи шест изтребителя МиГ-29 и 10 бронетранспортьора БРДМ-2МС като част от военно-техническа помощ.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



COVID-19 е като рогата:

- Едни го имат.
- Други ще го имат.
- А трети никога няма да знаят, че са го имали ...