Сградата на Телефонната палата в столицата е закупена от бизнесмена Васил Божков, който възнамерява да я превърне в музей. Това стана ясно от съобщение, разпространено от „НОВЕ Холдинг”.
„Придобиването на сградата, която е неделима част от паметниците на културата в столицата е продължение на дългогодишните интереси и инвестиции на Васил Божков в посока запазването и популяризирането на културно-историческото наследство на България”, се посочва в съобщението, цитирано от бТВ.
Телефонната палата ще бъде дом на уникални експонати и колекции в областта на изкуството и световното културно наследство.
Според прессъобщението в момента екип от експерти и архитектурни студиа подготвят проекти за интериорното оформяне на сградата.
Плановете за музея ще бъдат представени на обществеността в рамките на тази година.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и