Съюзниците от НАТО изпращат кораби и самолети, за да подсилят източния фланг на алианса в отговор на агресията на Русия в Украйна

Свързани новини

22.08.2022 16:38

US бомбардировачи ще прелетят над Балканите в знак на ангажираност към съюзниците

Видян 4869 пъти | Коментари 2
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Два бомбардировача В-52 на американските военновъздушни сили ще прелетят над Балканите по-късно днес в знак на ангажираност към съюзниците от НАТО на фона на повишеното напрежение заради руската инвазия в Украйна.


Двата самолета ще извършат прелитания с ниско приближаване над сградата на правителството в Скопие, Северна Македония, и площад "Скендербег" в Тирана, Албания. Те ще прелетят и по крайбрежието на Черна гора и Ловриенац в хърватския Дубровник, съобщава АФП.


"Целта на всяко прелитане е да се демонстрира ангажираността и вярата на САЩ в съюзниците и партньорите от НАТО, разположени в Югоизточна Европа", се казва в изявление на Военновъздушните сили на САЩ в Европа.


B-52H Stratofortress е тежък бомбардировач с голям обсег на действие, способен да изстрелва най-широкия набор от оръжия в инвентара на САЩ.


Съюзниците от НАТО изпращат кораби и самолети, за да подсилят източния фланг на алианса в отговор на агресията на Русия в Украйна. През юни ВВС на САЩ изпратиха и два F-35 за извършване на прелитания с малък подход над Прибалтика.


 


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 Новите Ви братя от USA 23.08.2022 12:14

    Това ми прилича на предупреждение към задокеанската колония: „Туземци от Булгаристан, положението е натопорчено! Или ще гласувате за нашите хора - ПП, ДБ, ГЕРП, ДПС, БСП или ще изпуснем бомбите, без да искаме и без желание !!!

  • 001 Чурулик Марийкин 23.08.2022 12:13

    В знак на ангажираност към съюзниците от Национална Атлантическа Терористична Организация - НАТО. бомбардировачи ще прелетят ниско над столиците на съюзниците им!!! Така се бранят съюзници, с бомбардировачи, които летят над главите им !!! Дано тези таратайки от 1952 година не изпуснат някоя бомба в знак на ангажираност!!!

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

стрелец