Свързани новини

22.11.2011 13:33

Тотю Младенов: От тези стачки единствено ще загубят хората

Видян 2181 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Оставката ми е най-лесното нещо, но тя не решава проблемите. Естествено, че ако премиерът ми я поиска, съм готов да си я подам, заяви министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов в ефира на бТВ. Основната ми цел е да направя всичко възможно да се възстановят разговорите в тристранката. Министърът заяви, че е убеден, че диалогът за пенсионната реформа е полезен за всички и е оптимист, че той ще бъде подновен.


Преди четири години съм поел ангажименти към ГЕРБ и към премиера и ги изпълнявам. Тези ангажименти са да има социален мир и диалог, обясни Младенов. Самият той стигнал до извода, че в работата си трябва да даде всичко от себе си, а който и както иска да го оценява.


Аз казах честно на синдикатите, че от тези стачки единствено ще загубят хората. Аз съм работил в тази сфера и знам колко е важен диалогът. Затова казвам по-добре социален диалог, отколкото никакъв. Едно правителство, което е социално отговорно трябва да стабилизира системата. Когато има икономически и финансов натиск ние нямаме друг избор. Решението за пенсионната реформа е окончателно. Моята цел е да възстановим диалога и да има социален мир, защото когато се правят реформи важният е той, посочи още министърът.


Надявам се, че от синдикатите са разумни хора и виждат какво се случва в Европа. При срещата ми с премиера вчера той ми каза да продължа да работя, за да възстановим социалния диалог. Оттук нататък е важно аз да дам всичко от себе си и да се направят реформите бързо, защото това е важно за цялото общество. Когато се стачкува, особено в криза, под заплаха са не само работниците но и бизнесът. Протести може да си прави всеки. Обръщам се към синдикатите обаче - разумно е да седнем и да обсъдим какъв е проблемът, заяви Младенов.


Прецених, че е безотговорно сега да подавам оставка, въпреки че съм готов. Никога не съм си поставял оценки, но знам едно нещо - че трябва да дам всичко от себе си, а аз работя много – по 12-16 часа. Въпреки че медиите не знаят, ние сме на фронта всеки ден. Аз съм длъжен да се съобразя когато се каже толкова пари ще се дадат на министерството. Всеки министър е длъжен да каже каквото мисли – това се прави по време на Министерски съвет, но когато се вземе решение, сме длъжни да се съобразим с него. Аз цели 20 години се занимавам с обществена дейност – поел съм ангажименти, изпълнявам ги до край. Как съм си свършил работата ще оценяват други, каза още социалният министър.


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Най-късият политически виц

 "Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"

Виктор Димчев

към хороскоп хороскоп

везни

Финансовите въпроси излизат на преден план в тази сряда

Финансовите въпроси излизат на преден план в тази