18.05.2010 17:16

София става Виена на Балканите

Видян 2166 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Две европейски столици - София и Виена, ще си сътрудничат в развитието на транспорта, жилищната политика, екологията и чистотата. Това са само  част от сферите, в които администрациите на София и Виена ще могат да си помагат.


Договореност за това е постигната при разговори между техните кметове Йорданка Фандъкова и Михаел Хойпел и между представители на двете администрации, съобщи столичният кмет пред участниците в VI световна среща на българските медии, която се провежда във Виена.


„Виена е градът, с който най-лесно можем да се съотнасяме като мащаби и дадености“, каза Йорданка Фандъкова, цитирана от БТА.


София ще търси опита на Виена за оздравяване на столичната Топлофикация, стана ясно още след срещите на Фандъкова, заместника й по финансите Минко Герджиков и главния архитект Петър Диков със съветници от общината в австрийската столица, посочва Стандарт. Двете страни са се договорили България да използва експертната помощ на западняците в когенерацията и оздравяването на дружеството. Виенската топлофикация е едно от добрите общински дружества, което, освен че е на печалба, инвестира и в развитие.


Фандъкова отбеляза и възможностите на София и визията на кметската администрация за развитието на града. По думите й политическата и финансовата стабилност са два от факторите, които са важни за привличането  на инвеститорите, чийто интерес към града е голям.


Сред ресурсите на столицата и приоритетите й тя открои богатия културен живот,  40-те манастира, намиращи се в околностите на столицата, строящата се мултифункционалната спортна зала, която ще даде възможност за провеждане на международни състезания, възможности за конгресен туризъм.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.

Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:

- Мадам, по слух ли паркирате?

към хороскоп хороскоп

лъв