Свързани новини

21.02.2017 16:56

София с велосипеди под наем от есента

Видян 1813 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

От есента софиянци вече ще могат да карат безплатно обществени велосипеди за половин час, а цял ден кръстосване ще им струва само 3 лв.


След като изтекат първите 30 минути, таксата за час ще бъде 1 лев. Това е залегнало в доклада за определяне на концесионер на обществен велотранспорт в София, който ще бъде гласуван от Столичния общински съвет (СОС) в четвъртък.


Най-много точки е получило Гражданското сдружение София Байкс. Освен еднодневна карта, те предлагат още седмична за 7 лв., месечна за 20 лв. и 3-месечна за 45 лв. Те обаче няма да могат да се ползват неограничено, а за точни часове. Така в 3-месечната карта ще има заредени 540 пътувания, като един час ще излиза около 8 стотинки.


Идеята е в широкия център на София да бъдат разположени първоначално 33 стоянки за отдаване на колелета под наем, а след това системата да се разшири и към кварталите. На всеки от тези пунктове ще има между 12 и 15 велосипеда на разположение на гражданите. Сметнато е, че 30 минути са достатъчни, за да се придвижи човек с колело между двете най-отдалечени стоянки. Затова и това ще бъде времето, в което гражданите ще могат да карат колелото безплатно.


В доклада, който ще бъде разгледан на сесията е определен и общ размер на инвестициите, които фирмата се задължава да направи - около 1,2 млн. евро. През първата година концесионното плащане ще бъде 30 000 евро,  за втората - 50 000 евро, а до осмата година сумата трябва да стигне 150 000 евро.


19’ припомня, че развитието на системата от велоалеи в столицата, както и предлагането на услугата велосипеди под наем е част от усилията на общината за намаляване на вредните емисии във въздуха.





Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

 

 

към хороскоп хороскоп

телец