Предложението на някои ресторантьори бакшишите да бъдат облагани с данък не е добро и няма да донесе съществени приходи в хазната. Това заяви народният представител от Продължаваме промяната - Демократична България Мартин Димитров и подчерта, че не би подкрепил подобна мярка.
“Смутен съм от идеята бакшишите да бъдат облагани с данък. Благодарността не подлежи на облагане и не виждам защо трябва да дразним излишно хората”, подчерта Димитров и добави, че ще се постарае да убеди Министерството на финансите в правотата си.
Представителят на Да, България сподели, че очаква бюджетът за 2024-а година да влезе за гласуване в Народното събрание около 20 ноември. Той уточни, че процедурата изисква първо да се разгледат данъчните закони в бюджетната комисия, чието заседание вчера не се е състояло заради отсъствието на депутати от ГЕРБ и ДПС.
Димитров е скептичен и относно намаляването на прага на кешови разплащания от 10 000 на 5000 лева. Според него подобно намаление би било твърде рязко и може да доведе до сътресения в по-малките населени места.
“Ако въобще намаляваме прага на кешови разплащания, бих предложил намалението да е от 10 000 на 8000 лева. Много по-разумно е да се правят малки, постепенни стъпки, а не толкова резки. От Министерството на финансите чуха нашите аргументи - ще видим какво ще стане при окончателното гласуване на бюджета”, каза още Димитров.
На въпрос за идеята за бонуси от 10% при сигнали за укриване на данъци финансистът отговори, че ПП-ДБ са настояли прагът за такива сигнали да бъде поне 100 хиляди лева.
“В този си вид нещата изглеждат много по-добре. Така няма да има несъществени случаи, при които конкуренти подават сигнали едни срещу други. Когато прагът е 100 хиляди лева и това е данъкът, който не е събран, това означава, че става въпрос за голямо укриване на данъци”, уточни Димитров.
Депутатът сподели, че няма притеснения и не очаква правителството да падне при предстоящото гласуване на вот на недоверие, внесен от опозицията. “Ако някой не подкрепя отбранителната ни политика в ситуация на две войни, това си е за негова сметка”, заключи Димитров.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и