Ръководството на Български енергиен холдинг (БЕХ ) е сменено, защото на председателя на дружеството Михаил Андонов му е бил отнет достъпа до секретна информация.
Това съобщи енергийният министър Драгомир Стойнев. По думите му това означава, че Андонов не може да посещава важни стратегически за страната обекти. Затова и Стойнев решил да смени целия борд на компанията.
Той обясни, че достъпът на Андонов е бил отнет, заради досъдебното производство срещу него. Министърът представи анализ на състоянието на енергийната система и заяви, че за първите пет месеца на 2013 в сравнение с 2012 г производството на енергия е намаляло с 20%, а потреблението се е понижило с 10%.
Според него високите такси за изкупуване правят българската електроенергия не продаваема. 1,5 млрд. лева са загубите за страната от тези такси, посочи той.
"Изправени сме пред срив на енергийната система и пред необходимост за преодоляването му", каза Стойнев.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
През целия ден вниманието ви ще се връща отново и