Постоянният комитет по ваксинация към института Робърт Кох (STIKO) заяви в четвъртък, че хората в Германия на възраст под 60 години, които вече са получили първата доза ваксина срещу Covid-19 на AstraZeneca, ще трябва да бъдат имунизирани при втората доза с иРНК (mRNA) ваксината на Moderna или на Pfizer/BioNTech, предаде БНР.
Комисията STIKO заяви, че втората доза трябва да се прилага дванадесет седмици след поставена първа доза на AstraZeneca.
STIKO първоначално обяви това свое решение през миналата седмица, но тогава не назова алтернативните ваксини, които ще бъдат предложени на хората вместо поставяне на втората доза на AstraZeneca.
Новината идва само ден, след като Европейската агенция по лекарствата (EMA) потвърди, че е открила възможна връзка между ваксината на AstraZeneca и редките случаи на кръвни съсиреци.
Няколко европейски държави също наложиха ограничения върху употребата на ваксината на AstraZeneca при по-младите хора поради същите опасения след решението на EMA, включително Италия, Испания, Обединеното кралство и Франция.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Бате Гошо:
- Какво е секс прaвилото за есента?
- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!