Домашните кучета в София ще трябва задължително да бъдат с поставен микрочип, предвижда проект за промени в наредбата за притежаване на домашни животни. Той е публикуван на сайта на Столичната община.
Изискването се въвежда, защото от началото на 2010 г. "държавите в ЕС приемат като валидна идентификация на животни-компаньони единствено имплантиран микрочип", пише в мотивите.
Стопаните ще трябва да поставят чипове до 6 месеца след приемането на промените. Те ще бъдат раздадени от общината на ветеринарните лекари и ще са безплатни. Чиповете ще съдържат както информация за кучето, така и за стопанина - име, адрес и ЕГН.
За една година след слагането им собствениците на кучета ще са освободени от такса, която в момента е 24 лв. на година. За тези, които не поставят чип, пък е предвидена санкция до 500 лв. При повторно в това нарушение глобата е до 1000 лв.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и