Столичани ще могат да следят замърсяването на въздуха през нова интернет платформа, съобщи заместник-кметът Йоана Христова, предаде БНР. В София са изградени 22 станции със сензори, които ще отчитат замърсяването на въздуха и на фините прахови частици в реално време на сайта: https://platform.airthings-project.com. От картата на местоположението им, обаче, прави впечатление, че няма нито една измервателна станция, разположена в центъра на столицата. Системата ще бъде свързана със съседни на България градове, така че ще може да се прави сравнение в реално време.
Според заместник-кмета платформата ще трябва да работи поне 4 сезона, за да набере необходимите данни за изводи. Едва тогава общината, със събраните данни, ще представи предложения на Столичния общински съвет. Докато събере необходимите данни общината ще продължава да разчита основно на станциите на изпълнителна агенция „Околна среда“, уточни Христова.
Компанията, разработила платформата, ще подменя сензорите безвъзмездно през първите 3 години от пилотния проект.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески