Депутатите ни тихомълком, без излишен шум и публични дискусии, лансираха скандален лобиски закон, който категорично ощетява гражданите.
Той предвижда адвокатите да станат задължителен посредник в отношенията на фирмите с всички държавни органи, като НАП и НОИ. Бизнесът реагира остро.
Законът за адвокатурата бе подкрепен с пълно единодушие в правната комисия на Народното събрание, съобщи Сега.
Зад него застанаха 17 депутати от ГЕРБ, Реформаторския блок, Патриотичния фронт, ДПС и БСП с уговорката, че ще има промени между двете четения.
Според проектозакона само адвокати, а не счетоводители, юрисконсулти или куриери, ще имат право да носят и получават документи от НАП, НОИ, НСИ, Булстат, БНБ, Инспекцията по труда, общините и останалите административни служби, както и да внасят финансови отчети или други документи в търговския, имотния и други регистри.
За нарушение на тази разпоредба се предвижда глоба от 1000 до 5000 лв., която при рецидив се удвоява. Самите санкции ще се налагат от адвокатските колегии и ще влизат в техния бюджет, вместо да се внасят в държавната хазна.
Освен това всички граждани и органи ще бъдат задължени да донасят на колегиите кой подава например молба в НОИ без адвокат.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Сенатът на САЩ одобри с 50 гласа „за“ ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:
- Какво значи това?
Той:
- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.
Тя:
- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!